Do globálních protestů proti finančním a politickým elitám se pod heslem Jednotně za změnu světa (United for Global change) 15. října zapojilo v Praze asi 300 lidí. K pořádání akce se přihlásila občanská iniciativa Skutečná demokracie teď (SDT). Začala demonstrací na náměstí Republiky u petičního stánku občanské iniciativy ProAlt. Pak účastníci vyrazili na pochod se zastávkami před budovou pražské burzy, před Úřadem vlády a na Hradčanském náměstí, kde proběhl koncert. Protestující skandovali hesla jako „Vaše krize, naše bída", „Zrušte dluhy, nejsou naše", „Systém proti lidem, lidé proti systému", „Život není burza" nebo „Nejsme ovce".
Rovněž na 15. října svolal známý podvodník Lukáš Kohout další demonstraci „proti nepřizpůsobivým". Na náměstí však tentokrát přišlo jen asi sto lidí, z nichž téměř polovinu tvořili místní Romové. Ti začali pořadatele napadat vulgárními výrazy a voláním: „I ty kradeš!" Policie tedy tentokrát musela poskytovat ochranu organizátorům. Plánovaný pochod městem byl zrušen a po rozpuštění demonstrace Kohout informoval novináře, že jej najímal na černou politickou práci krajský radní za ČSSD Petr Jakubec. Ten se již proti jeho výrokům ohradil.
K petiční akci Ano charitě se podle oznámení organizátorů k 13. říjnu připojilo 1835 lidí. Vystoupili tím proti plánovanému zestátnění odvodů z loterií. Návrh právní úpravy, která má státem vybrané peníze z hazardu přesunout pod pravomoc ministerstva financí, nyní projednává parlament. Mezi signatáři, kteří se stavějí proti této změně a podporují nedávno novelizovanou podobu loterijního zákona, je bývalý ředitel pražské Národní galerie Milan Knížák, Zuzana Baudyšová z Nadace Naše dítě či umělecký ředitel zlínského filmového festivalu Petr Koliha. List Dobrý den s Kurýrem 17. října citoval vyjádření Petra Holoubka, předsedy čtyřicetičlenného hradišťského folklorního souboru Cifra: „Situace, která může nastat, nám není lhostejná. Například bez podpory Nadace Děti-kultura-sport si nedokážu představit naše krojové vybavení."
Herci brněnského divadla Husa na provázku 16. října přerušili představení Havlovy aktovky Prase a přečetli otevřený dopis brněnským zastupitelům. Mezi jeho 250 signatářů, protestujících proti plánovaným škrtům v rozpočtu na kulturní akce a instituce, patří i Václav Havel. Ten v telefonátu do divadelního sálu uvedl, že politické strany kulturu vnímají často jako nadstavbu nebo přílepek. S úspornou politikou vedení města vyjádřila svůj nesouhlas 19. října také tisícovka demonstrantů v ulicí Brna a zaměstnanci Národního divadla Brno na posledním zasedání zastupitelstva. Vadí jim, že ředitel Daniel Dvořák náhle propustil 51 lidí, a obávají se také dočasného zrušení Janáčkovy opery.