Na svátek svatého Václava bylo svoláno několik neonacistických akcí. V Praze pochodovali pravicoví radikálové v čele s Adamem B. Bartošem k Úřadu vlády, Tomáš Vandas hřímal v rámci předvolební kampaně na náměstí ve Vítkově a do Krupky zavítali Čeští lvi se svým putovním Czech Lion Tour. Ve všech třech městech se jim postavili aktivisté z iniciativy Blokujeme a místní Romové, kterých se shromáždilo mnohem víc než pravicových extremistů. Vandas řečnil, ale bez publika. Českých lvů dorazilo do Krupky jen několik. A průvod v Praze nečítal ani sto osob.
Hnutí Duha zveřejnilo petici Za dobrý zákon o Národním parku Šumava, v níž požaduje po zákonodárcích, aby přijali takový zákon, jehož hlavním cílem bude ochrana přírody, zachování a v budoucnu i rozšíření rozlohy národního parku a omezení jakékoliv další výstavby, která by mohla zničit šumavskou krajinu. „Posláním národních parků je uchovat v moři civilizovaného světa ostrovy nedotčené přírody,“ stojí v textu petice.
Skupina aktivistů z organizace Greenpeace protestovala 18. září v Pečorském moři u ruského pobřeží proti těžbě ropy v arktické oblasti. Den poté ruská pobřežní stráž zajala v mezinárodních vodách loď Greenpeace, zadržela třicet aktivistů a převezla je do přístavu v Murmansku, kde byli postaveni před soud. V současné době dvacet osm z nich zůstává za mřížemi a čelí možnému obvinění z pirátství. Greenpeace požaduje „okamžité propuštění všech aktivistů, navrácení lodi a ukončení těžby ropy v Arktidě jednou provždy“.
Přes padesát tisíc dělníků pracujících v oděvním průmyslu protestovalo na konci září v hlavním městě Bangladéše Dháce, kde se v dubnu zřítila jedna z textilních fabrik a pohřbila v troskách více než tisíc lidí. Dělníci požadují zvýšení mzdy ze současných osmatřiceti dolarů měsíčně na sto tři. Vlastníci továren jsou však ochotni přidat pouhých dvacet procent. „Nežádáme o milodary, ekonomika roste z naší dřiny,“ uvedl jeden z protestujících zaměstnanců textilek a dodal, že dělníci tyto návrhy odmítají jako nehumánní a ponižující.
Sdružení měst a obcí na ochranu beskydského regionu protestuje proti plánům společnosti OKD, která hodlá provést těžební průzkum na Dole Frenštát a de facto tam zahájit těžbu. Starostové v Beskydech považují plány OKD za naprostou nehoráznost. Podle nich nelze řešit krizovou situaci Dolu Paskov tím, že se společnost rozhodne opustit problémový region a přesune těžbu jinam: „Je to vyzobávání třešní z dortu a kupčení se státním majetkem. Opět by vydělali pouze akcionáři OKD a státu by zůstaly jen problémy.“