Happeningu v obchodním domě Palladium na pražském náměstí Republiky se 7. března zúčastnilo okolo stovky lidí. Během akce organizované skupinou Guma Guar procházeli nákupním centrem za zpěvu české hymny. Chtěli tak upozornit na to, že právě v této budově, v bývalých Josefských kasárnách, napsal dramatik Josef Kajetán Tyl slova české hymny. Ostraha na zpěváky nakonec přivolala policii, ale než policisté přijeli, stihli se účastníci happeningu rozejít. Akce se udála jako součást výstavy Čí je to město? a poukázala na to, jak developer zdevastoval za přihlížení památkářů historickou budovu.
Na témže náměstí začal o dva dny dříve průvod proti vládním reformám organizovaný iniciativou ProAlt. Stovky lidí na místě podepisovaly petici a vystoupili zde zástupci odborů Jaroslav Zavadil (ČMKOS) a Dagmar Žitniková (OSZSP). Z občanských iniciativ podpořili protestující Milan Štefanec (NESEhnutí), Ilona Švihlíková (Alternativa zdola), Jiří Silný (Ekumenická akademie), Miroslav Grund (Občané proti hluku a emisím) a Tomáš Vokoun (Akční spolek nezaměstnaných). Dorazili také bývalý eurokomisař a expremiér Vladimír Špidla a nynější úřadující šéf ČSSD Bohuslav Sobotka. Asi tisícovka protestujících se pak vydala na pochod přes Staroměstské a Palachovo náměstí před Úřad vlády, kde akci uzavřel projevem další z mluvčích iniciativy ProAlt Pavel Čižinský. Demonstrující nesli hesla jako „Taky vás škrtneme“, „Větší DPH, další tunel“, „Hanba vládě“ či „Tahle vláda musí pryč“.
Vedení svazu zdravotně postižených (NRZP) prezentovalo 7. března novinářům svůj nesouhlas s vládním návrhem tzv. sociální reformy. Podle předsedy NRZP Václava Krásy jsou navrhované zákony pro zdravotně postižené ponižující a udělají z nich žebráky. „K zákonům se přistupuje z přísně ekonomického hlediska a tvoří je lidé, kteří se vůbec neorientují v sociální politice,“ prohlásil Krása. Vláda chce snížit objem pomoci pro zdravotně postižené o nejméně jednu miliardu. Navíc mají být zrušeny tzv. mimořádné výhody průkazů TP, ZTP a ZTP/P a s nimi spojené daňové slevy, vyhrazené parkování a podpory ve veřejné dopravě. Zdravotně postižení oznámili, že chystají na 22. března protest před ministerstvem práce a sociálních věcí. Podporu mu už vyslovil Svaz měst a obcí, Českomoravská konfederace odborových svazů nebo Unie zaměstnavatelských svazů.
Svaz českých knihkupců a nakladatelů zveřejnil 8. března informaci, že odeslal vládě výzvu, aby vyjmula knihy z chystaného zvýšení daně z přidané hodnoty. Podle organizátorů tzv. Výzvu na obranu knih podepsalo během čtrnácti dnů sto tisíc lidí.