V Basileji se na ARTu (Mezinárodní veletrh umění, 13. – 17. 6. 2007) opět tvrdě obchodovalo. Veletržní náměstí se už po osmatřicáté zachvívalo pod dychtivými kroky sběratelů moderního a současného umění a basilejský veletržní palác se znovu proměnil v grandiózní tržiště plné Warholů a Basquiatů, Serrů, Rothků, Chamberlainů, Baconů, Picassů a jejich neméně slavných kolegů. Na tři stovky galerií ve více či méně bohatých instalacích představovalo své koně, nezaplatitelné Klee, různě veliké a cenné Miró, Kandinské, Jawlenské, Giacometty a Arpy… Hodnotné zboží, které je rozprodáno v prvních hodinách před otevřením veletrhu.
V patrném a snad vědomém kontrastu byl potom již tradiční ART Unlimited, kurátorský projekt týmu Simona Lamunièra, který vystavěl kvalitní konkurenci kasselské Documenta a Benátskému bienále. Sedmdesáti sedmi autorům ze třiceti zemí vytvořil kurátor dokonalé prezentační podmínky – světelné, zvukové, prostorové i tepelné – a v architektonicky vynikající instalaci nechal promlouvat umění mnohem svobodněji, než si mohou dovolit díla umístěná v kójích sousedního velestánku. Zastoupeni jsou všichni ti, kteří v podstatě aspirují na podobný úděl jako jejich zemřelí kolegové – Pierre Huyghe s vynikající světelnou instalací L’expédition scintillante, Carlos Garaicoa a snová instalace s výstižným názvem De cómo la sierra se quiere parcerer al cielo (Jak se země touží podobat nebi), z dalších jmenujme alespoň umělce, jako jsou Hans Op de Beeck, Catherine Sullivan, Tatina Trouvé, Pablo Zuleta Zahr, Bluesoup group atd.
Pod značkou ART BASEL se ve městě uskutečnila řada dalších uměleckých „show“ – veletrh současného latinskoamerického umění balelatîna, Volta show, Design Miami/Basel a mezinárodní veletrh současného umění SCOPE Basel, který organizuje nadace SCOPE od roku 2002 v New Yorku, Miami, Londýně a konečně i v Basileji. Dalších 52 galerií na poměrně malé ploše předvádí umělce, kteří se ještě nestali hvězdami, ačkoli tato ambice je často hlavním motivem jejich děl. ART Basel je světová show nejen pro svůj mezinárodní charakter, ale i pro rozsah a rozmanitost, kterou ocení sběratelé i obyčejní návštěvníci.