Netradiční „oslavu“ Vánoc pro ty, kteří se rozhodli svátky konzumu posvětit nákupem 24. prosince 2009 v obchodním centru Palladium v Praze, připravila skupina několika anarchistů a anarchistek. Vyjádřila svůj postoj k oslavě a pozadí vánočních svátků. K vidění byly transparenty „Od 27. 12. se zas budete nenávidět“, „Ježíšek je zombie“, „Vánoce jsou svátkem peněz“, „Ježíšek neexistuje“ nebo „Dárky pro děti vyrábějí děti“. Řečník připomněl, že Santa Claus je původně reklamní maskot společnosti Coca-Cola, že řada rodin se kvůli vánočnímu shonu tradičně zadlužuje a že pražský primátor Bém rozdává na Štědrý den polévku bezdomovcům a po zbytek roku rozděluje lukrativní zakázky firmám. Zmíněno bylo i kruté zabíjení vánočních kaprů. Protestu krom informačního serveru novinky.cz nevěnovala pozornost žádná média.
Poslední lednový týden se ve třech městech ČR bude konat Světové sociální fórum. Letos se totiž organizátoři rozhodli událost decentralizovat, budou pouze fóra lokální. V Česku jde o Prahu, Brno a Ústí nad Labem. První setkání Sociálního fóra se uskutečnilo v roce 2001 v Porto Alegre v Brazílii jako protiváha tehdy probíhajícího Světového ekonomického fóra (World Economic Forum) v Davosu, považovaného za klasickou instituci, která legitimizuje globalizační procesy, vedené politikou neoliberalismu. Tradičním heslem všech Světových sociálních fór je slogan „Jiný svět je možný!“.
V úterý 12. ledna 2010 ve tři hodiny v noci byla z palestinského území vyhoštěna aktivistka hnutí International Solidarity Movement Eva Nováková. Stala se tak první nepalestinskou osobou, proti níž bylo použito dvacet plně ozbrojených vojáků, kteří podle svých vyjádření jednali na základě skutečnosti, že jí v září vypršelo izraelské vízum. Sama aktivistka je toho názoru, že byla vyhoštěna jen pro své mírové aktivity směřující k monitoringu a k zabránění izraelské okupace palestinského území.
Skupina zaměstnanců společnosti Grammer v Mostě zahájila 7. ledna divokou stávku v reakci na změnu v systému hodnocení jejich práce. Ta může mnoho lidí připravit o velkou část jejich platů. Akce netrvala dlouho a po několika hodinách byl provoz ve firmě obnoven. Poté začalo vyjednávání mezi zaměstnanci a vedením firmy, které zatím není uzavřeno, stávkující jsou v pohotovosti, ale výroba pokračuje. Někteří členové Československé anarchistické federace s dalšími anarchisty a sympatizanty přišli 9. ledna před šestou hodinou ranní před bránu podniku vyjádřit solidaritu se zdejšími stávkujícími.