Místopředsedkyně školských odborů Markéta Vondráčková oznámila, že se v září možná neotevřou školy kvůli nesouhlasu odborů s plány ministerstva na snížení platů nepedagogických pracovníků o pět procent. Ušetřených 700 milionů prý ministr školství chce dát na zvýšení platů učitelů. Školníkům či kuchařkám přitom už letos klesly platy o 10 procent a jejich průměrný plat tak byl v prvním čtvrtletí 13 000 korun.
Pracovníci litoměřického úřadu práce a úředníci z kontaktního pracoviště státní sociální podpory ve Štětí rozeslali krajským organizacím úřadu práce výzvu, v níž kritizují probíhající reformu svých úřadů. „Jsme přesvědčeni, že zde skutečně nejde o zájmy státu, ale o zájmy osobní, a to konkrétně o zájem ,zprivatizovat‘ úřady práce. Dle našich informací je plánováno většinu agend původních úřadů práce vyvést do soukromé sféry, přestože administrace těchto činností bude daleko dražší,“ tvrdí úředníci ve své výzvě. Zatímco jsou prý úředníci propouštěni a jsou jim snižovány platy, byly od dubna, kdy byl zřízen centrální úřad práce, zadány veřejné zakázky v hodnotě přes miliardu korun. „Dále jsou vyhlašována výběrová řízení na veřejné zakázky malého rozsahu na agendy, které dříve zajišťovali a nadále by mohli zajišťovat zaměstnanci úřadů práce,“ uvádějí úředníci. Jejich tvrzení odmítl 10. srpna tiskový mluvčí generálního ředitelství úřadu práce Jiří Reichl.
Senátní kulturní výbor se 3. srpna postavil za požadavky odpůrců demolice domu na rohu Opletalovy ulice a Václavského náměstí. Ministra Jiřího Bessera již v červenci požádala skupina 13 profesorů architektury a dějin umění o obnovu řízení a podobný požadavek vyjádřili v červnu i účastníci demonstrace a signatáři petice, kterou podepsalo přes 14 tisíc lidí. Bessera si v souvislosti s jeho sporným rozhodováním ve věci bourání v centru Prahy pozval 9. srpna na své jednání poslanecký klub jeho mateřské TOP 09 a Starostů. „Společné zasedání TOP 09 a Starostů konstatuje, že postup ministra kultury Bessera byl procesně bezchybný a postupoval důsledně na základě a v mezích platných správních předpisů,“ konstatuje se v komuniké vydaném po setkání.
Více než 400 lidí podpořilo během několika dnů žádost policejnímu prezidentovi, plk. Mgr. Petru Lessymu, aby odvolal krajského policejního ředitele Jaromíra Knížete a velitele zásahu proti účastníkům blokády na Šumavě. V žádosti poukazují na to, že policisty nezajímají právní argumenty účastníků a nechávali dělníky kácet, i když se v prostoru kolem nacházeli lidé. Navíc proti blokádníkům v některých případech zasahovali hrubě. Ředitel západočeské policie Kníže je známou postavou. V létě 2005 velel zásahu proti CzechTeku v Mlýnci na Tachovsku, jehož výsledkem byly desítky zraněných.