Jan Mařík z Archeologického ústavu oznámil 31. října ČTK, že Akademie věd ČR podá rozklad proti pouze částečnému prohlášení gotických sklepů poblíž pražské Národní třídy za kulturní památku. Ministr Jiří Besser totiž zrušil předchozí celkovou ochranu sklepů a ministerstvo kultury v souladu s přáním investora, který chce v místě postavit multifunkční stavbu Copa centrum, navrhuje, aby byla část dochovaných staveb rozebrána a postavena jinde.
Na demonstraci proti bourání zimního stadionu v Teplicích přišli 31. října čtyři lidé. Budova v hodnotě stovek milionů je zavřená od konce loňského roku a nedávno ji začal vlastník rozebírat.
Studenti JAMU a herci brněnského HaDivadla sehráli 26. října v ulicích moravské metropole happening. Na protest proti plánovaným škrtům v rozpočtu na kulturu, které jsou odůvodňované výdaji na opravu kanalizace, hráli a zpívali kanálovým vpustím a poklopům v centru města.
Asi deset členů a příznivců České strany národně sociální natřelo 28. října na růžovo železný kříž připomínající poválečné německé oběti u Dobronína na Jihlavsku. Ten byl bez řádného povolení v květnu vztyčen na místě, kde byly nedávno nalezeny pozůstatky třinácti Němců zabitých krátce po skončení druhé světové války. Kromě toho členové ČSNS okolo kříže umístili dalších 64 dřevěných křížů, které mají připomínat oběti nacistického masakru ve Velkém Meziříčí v květnu 1945.
Několik set stoupenců Dělnické strany sociální spravedlnosti z Česka i Německa prošlo 29. října Rotavou na Sokolovsku. Akci svolala DSSS na protest proti „množícím se útokům nepřizpůsobivých na slušné občany města a stále častějšímu narušování veřejného pořádku". Pochod se v ulicích města pokoušela překazit asi stovka místních Romů. Policisté zabránili střetům mezi oběma skupinami. Již o den dříve DSSS uspořádala u příležitosti státního svátku dvě menší akce v Ostravě a Havířově-Šumbarku. Shromáždění asi třiceti lidí v Havířově, které mělo být namířeno proti stěhování nepřizpůsobivých lidí do zdejších bytů, bylo krátce po zahájení úředně rozpuštěno.
Po happeningu proti stěhování pláten Slovanské epopeje Alfonse Muchy do Prahy se na náměstí v Moravském Krumlově sešly 28. října asi dvě stovky lidí a natočily videovzkaz pro pražské zastupitele, kteří mají o osudu pláten rozhodnout. Účastníci podepisovali také petici. K podpisové akci se dosud připojilo přes tisíc lidí. Na protest proti převozu obrazů se také vydala skupina lidí na štafetový pochod do Prahy. Trasu 310 kilometrů měli ujít do 2. listopadu a cestou sbírat další podpisy.