Anonymní skupina PRAK, která o sobě dala poprvé vědět, když po Praze rozvěsila figuríny oběšenců, během krátké doby uskutečnila dvě další akce, které byly tentokrát namířeny proti exekutorům. Nejdříve 1. února v rámci akce Restituce exekucí umístila na různých pražských památkách a jiných veřejných budovách transparenty s nápisy „dražba“ a „exekuce“ a zhruba o týden později označila třicet osm pražských exekučních firem nastříkanou šablonou se sdělením „zabavte exekutory“ a šipkou směřující k jejich vchodu. Aktivisté vyzvali veřejnost k účasti na bojové hře a doufají, že si „exekutoři užijí spoustu legrace“. Iniciativa zároveň vyhlásila měsíc únor měsícem exekutorů a přišla se svým návrhem: „Co bylo nemravně zabaveno, musí se vrátit.“ Každý by si prý měl najít svého exekutora a pořádně ho „zabavit“. Adresy stanovišť celopražské zimní bojové hry naleznete na stránkách ekcr.cz.
Více než desítka občanských sdružení za podpory jedenácti starostů pražských částí zveřejnila Petici za rozumný okruh Prahy. Žádají co nejrychlejší dostavbu silničního okruhu metropole, který by z města odváděl přepravní dopravu a zároveň vytvořil spojení jednotlivých obcí a hlavního města ve Středočeském kraji. Zatímco pražský magistrát prosazuje jižní variantu přes Suchdol, nevládní organizace a zmínění starostové navrhují „regionální trasu“ okruhu. Zdůrazňují přitom, že jižní varianta je právně neprůchodná a vede přes hustě obydlené čtvrti a zdevastovala by chráněná přírodní území. Bližší informace i znění petice jsou zveřejněny na webových stránkách rozumnyokruh.cz.
Odpor více než 37 tisíc občanů a několika nevládních organizací, kteří signovali petici proti projednávání návrhu zákona o znovuudělení výjimky silničářům, kteří by v budoucnu mohli kácet stromy jen po podání oznámení, se vyplatil. Ministr dopravy Pavel Dobeš totiž ustoupil od návrhu na zmírnění pravidel kácení stromů u silnic, a ztotožnil se tak s poslaneckým výborem pro životní prostředí, který doporučil návrh odmítnout.
Na Slovensku vzrůstá nespokojenost občanů v přímé souvislosti s tzv. kauzou Gorila. První protest se uskutečnil 27. ledna v Bratislavě a byl takřka ignorován nejsledovanějšími médii. Další se odehrál 3. února a konal se v Bratislavě, Košicích, Nitře, Zvolenu, Žilině, Prešově a v několika dalších městech. Celkem se v různých částech Slovenska sešlo 30 tisíc demonstrantů, kteří kromě odporu vůči domácí politické scéně také vyjádřili nesouhlas s dohodou ACTA. Občané Slovenské republiky také adresovali otevřený dopis prezidentovi Gašparovičovi, v němž ho žádají, aby okamžitě jmenoval generálním prokurátorem právoplatně zvoleného Jozefa Čentéša. V opačném případě hrozí stávkovou pohotovostí.