V Paříži byl 5. června neonacisty brutálně napaden osmnáctiletý antifašista Clément Méric a následující den v nemocnici podlehl zraněním hlavy. Méric byl členem l’Action Antifasciste Paris-Banlieue (Antifašistické akce pařížského předměstí) a radikálních studentských odborů. Na jeho počest se v Paříži odehrálo několik demonstrací proti ultrapravici pod vedením různých sociálnědemokratických organizací, které byly radikální levicí obviněny z toho, že si smrt mladého revolucionáře přivlastňují, ale samy proti xenofobii ve společnosti nijak nebojují. Stoupající agresivita neonacistických bojůvek ve Francii je dávána do souvislosti se zákonem o sňatcích homosexuálních dvojic.
V Řecku se stávkovalo kvůli uzavření místní veřejnoprávní televize a rozhlasu ERT. Jde o další z obětí mohutných škrtů, které mají Řecko vyvést z krize. Vláda chce prý televizní a rozhlasové vysílání obnovit v srpnu – se seškrtaným rozpočtem a nižším počtem zaměstnanců. Ke stávce se připojili zejména odboráři ze státních firem a také novináři, a to i z komerčních televizí.
Ruští poslanci schválili 11. června diskriminační zákon, jenž umožňuje vysokými pokutami trestat „propagandu netradičních sexuálních vztahů mezi nezletilci“. Před samotným hlasováním policisté před budovou parlamentu pozatýkali kolem dvaceti aktivistů z homosexuální komunity, proti které je zákon namířen především. Pokuta za porušení zákona může dosahovat v přepočtu až 600 tisíc korun a za „šíření informací o přitažlivosti netradičních sexuálních vztahů a zkreslených představ o společenské rovnosti tradičních a netradičních sexuálních vztahů“ může být postižen i cizinec. Zákon sice přímo nezakazuje pochody gay pride, ale ty moskevské úřady stejně dlouhodobě odmítají povolit a jsou vždy rozháněny policií. Kromě odpůrců zákona se před parlamentem shromáždili i jeho příznivci z řad vlasteneckých a pravoslavných hnutí. Podle průzkumu nezávislé agentury Levada v Rusku respektuje gaye a lesby jen jedno procento lidí, což může souviset i s tím, že homosexualita tam byla do roku 1993 oficiálně považována za zločin a od roku 1999 za duševní nemoc.
V Hongkongu se 15. června uskutečnila demonstrace na podporu špiona Edwarda Snowdena, který vyzradil novinářům informace o tajném programu amerických zpravodajských služeb na sledování telefonních hovorů a e-mailové komunikace. Její organizátoři vyzvali účastníky, aby si s sebou vzali píšťalku – symbol whistblowera. Na svých stránkách supportsnowden.org také vystavili připravené transparenty.