Na internetu se objevila petice vyjadřující nesouhlas s amnestií prezidenta Václava Klause. Její signatáři jsou si vědomi toho, že jejich protest nic nemůže změnit, ale chtějí tak demonstrovat nechuť k amnestii, kterou považují za „zmaření miliard korun utracených na dopadení, usvědčení a odsouzení dotyčných osob, náhle zproštěných výkonu zaslouženého trestu“. K textu svůj podpis připojilo už více než 110 tisíc lidí.
V Česku je již více než 650 starostů, kteří na protest proti amnestii ze svých pracoven odstranili portrét Václava Klause. Symbolickou akci spustil starosta obce Želechovice nad Dřevnicí Michal Špendlík 7. ledna. K akci se připojili i někteří ředitelé škol. Špendlík se ke svému kroku odhodlal proto, že mu amnestie připadá jako „předem promyšlený krok“. Prezident Klaus tyto projevy nesouhlasu označil za formu pokleslého politického boje. Špendlík v reakci připomněl, že většina starostů i ředitelů škol, kteří se k akci přidali, nepatří k žádné politické straně, a vyjadřují tedy jen svůj občanský postoj.
Školní inspekce došla k závěru, že učitel třeboňského gymnázia Martin Rosocha, jenž inicioval petici proti krajské radní pro školství za KSČM Vítězslavě Baborové, v ničem nepochybil. Školský zákon prý neporušil ani učitel, ani ředitelka školy. Vyšetřovaný učitel je prý rád, že „zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí“. Studenti drží další štafetovou hladovku a radní Baborová zvažuje, že kvůli špatnému zdravotnímu stavu opustí funkci.
V Madridu nabídly rezignaci zhruba tři tisíce lidí pracujících ve zdravotnictví. Reagují tím na skutečnost, že vláda plánuje v rámci úsporných opatření privatizovat zdravotní zařízení. Kabinet Ignacia Gonzálese totiž už na podzim roku 2012 zprivatizoval šest nemocnic a sedmadvacet klinik a zřejmě u toho nehodlá skončit. Protestující zdravotníci proto pokračují v částečné stávce a sérii pouličních demonstrací.
Americký prezident Barack Obama prodloužil platnost zákona známého jako FISA Amendments Act z roku 2008. Podle této zákonné úpravy lze úřadům dovolit, aby bez soudního povolení odposlouchávaly telefony a měly přístup i k veškeré jiné komunikaci u osob, které jsou podezřelé z teroristické činnosti. Pro sledování toho kterého člověka dle znění zákona stačí „rozumné podezření“. Co to asi tak může být?