Kromě tradičních oslav 17. listopadu, na nichž se sešly tisíce lidí, se v Praze na náměstí Republiky uskutečnilo shromáždění lidí, kteří jsou „nespokojeni s vývojem demokracie za posledních 25 let“. Demonstraci svolalo Hnutí 17. listopadu, které se touto cestou snažilo upozornit na to, že podle statistického úřadu žije každý desátý Čech na hranici bídy. Svobodu podle organizátorů oslavují především „exekutoři, developeři a předsednictva bank“, v posledních pěti letech došlo takřka k milionu exekucí a zajistit si důstojný život je stále těžší.
V Polsku se 11. listopadu konaly tradiční oslavy Dne nezávislosti, které – jako již několikrát v nedávné minulosti – skončily pouličními bitvami mezi stoupenci krajní pravice a policií. Maskovaní neonacisté na policii útočili kameny, dýmovnicemi a dlažebními kostkami a bezpečnostní složky jim odpovídaly vodním dělem a střelbou gumových projektilů do vzduchu. Stříkající voda byla obarvená, což policistům sloužilo k identifikaci extremistů. Blok militantních neonacistů se nacházel uprostřed průvodu desítek tisíc lidí, kteří se účastnili marše pořádaného krajní pravicí společně s nacionalisty. V průběhu střetů bylo zatčeno 215 osob a zraněno zhruba deset dalších včetně dvou policistů. V Polsku si v tento den připomínají nabytí nezávislosti po ukončení první světové války.
Na letišti v mexickém Acapulku byl 10. listopadu pokojně obsazen tamější terminál. Několikahodinová akce byla reakcí na společný zásah policie a armády, k němuž došlo letos v září v Pedagogické škole Raúla Isidra v Ayotzinapě a při němž zmizelo 43 studentů. Blokáda byla vyvrcholením masového pochodu, který začal v centru města a účastnili se ho i rodiče nezvěstných studentů. K vojensko-policejní akci ve škole došlo v době, kdy studenti demonstrovali proti chystaným vzdělávacím reformám, a bylo při ní usmrceno šest a zraněno dvacet pět lidí. Podle některých informací se útoku bezpečnostních složek na studenty účastnili i civilisté ze zločineckého gangu, a právě ti údajně mají životy pohřešovaných studentů na svědomí.
Tři aktivisté z organizace Fighting Against Natural Gas byli 1. listopadu zatčeni při pokusu okupovat kancelář amerického senátora Jacka Reeda, který prosazuje stavbu plynovodu společnosti Spectra. Plánovaný plynovod na břidličný plyn předpokládá zbudování pěti kompresních stanic na území Pensylvánie a Nové Anglie. Proti projektu se postavilo mnoho lidí, kteří žijí v blízkosti chystané stavby, neboť se obávají hluku, emisí a nebezpečí exploze.