close search

eskA2látor 1

Dohoda s pražským magistrátem o tom, jak se má oslavovat Evropský týden mobility a především Evropský den bez aut, byla vždy obtížná. Loni v září proběhly souběžně akce magistrátu na Smetanově nábřeží a akce nevládních organizací včetně tradiční cyklojízdy pod vlastním názvem Zažít město jinak v okolí náměstí Míru. V letošním předvolebním období bude pražská radnice pořádat celý týden od 16. září nejrůznější akce věnované veřejné dopravě a teprve 25. září vyzve iniciativa Auto*mat cyklisty, aby se projeli středem Prahy a zažili město jinak na Vinohradech. Takové rozdělení aktivit, které odkazují na společný základ, má hned dvě výhody – o veřejné dopravě bude dost důvodů mluvit a psát déle a nevládky omezí riziko politického zneužití své akce stranami, které v Praze zatím vládnou a moc toho pro veřejnou dopravu neudělaly.

Newsletter Ádvojky přímo do vaší schránky

odebírat newsletter A2 arrow straight blue icon
banner newsletter image

Příbuzné články

Trumpův dekret

Restriktivní americká migrační politika



Mytologie alternativy

Záludnosti psaní o hudební subkultuře nedávné minulosti


Největší věznice na světě

Protesty proti policejnímu násilí v USA