Převážně mužští grouppies Miloše Zemana slavnostně otevřeli kancelář fanklubu jednoho důchodce z Vysočiny. Přeceňovaný význam Zemana pro dnešní politiku tkví hlavně v práci novinářů, kteří jeden důchodcovský spolek z většiny bývalých politiků nesmyslně povýšili na skrytou politickou sílu, s níž musíme počítat – a tak musíme informovat i o banalitě, že si zřídili klubovnu. Prim v téhle disciplíně hraje deník Právo. Ten podobně důležité zprávy pro českou společnost umisťuje zpravidla hned na titulní stranu. S rozhodně nejhloupějším výrokem, co zazněl v klubovně Zemanovců, přišel ale sám vedoucí oddílu Miroslav Grégr. Odmítl novinářům jmenovat poslance a senátory sociální demokracie, kteří prý projevili zájem o vstup do sdružení. Připomněl, že i v Chartě 77 byla možnost nezveřejňovat signatáře. Jako by nám naznačoval, že dnešní disidenti, kteří ovšem moc neriskují, jsou právě přátelé bývalého premiéra. Jenže v Chartě 77 se hrálo o víc než o strach ze ztráty poslaneckých a parlamentních platů a tahle „analogie“ spíše zapáchá zneužitím jména, které se sdružením Přátel Miloše Zemana nemá pranic společného.
Příbuzné články
glosa Lukáše Rychetského
Pryč jsou doby, kdy média neznala slovo neonacismus a hrozbu hololebé xenofobie snad ani neviděla. Dnes novináři proti neonacistům neohroženě bojují; občas tak moc, až jim vlastně pomáhají. Jde tu o přístup, jenž naše nacionalisty…
Glosa Lukáše Rychetského
Věděli jste, že v České republice jsou reklamní billboardy i na místech, kde byste v Evropě nenašli jediný? Na to zřejmě chtěla upozornit výtvarná guerilla, která v noci z 5. na 6. září napadla většinu reklamních ploch na dálnici D1 růžovou barvou.
glosa Lukáše Rychetského
Po ne tak dávném útoku na reklamní plochy na dálnici D1, jemuž jsme věnovali celé jedno hlavní téma (krotitelé reklamy, A2 č. 39/2008) se spisovatel Ludvík Vaculík nechal ve svém posledním slově v Lidových novinách slyšet, že akt podporuje…