Ve čtvrtek 12. června začal v Brazílii světový fotbalový šampionát. Celý den se nesl v duchu stávek a pouličních nepokojů: provoz na letištích v Riou de Janeiru byl částečně omezen a v Sao Paulu policie s použitím slzného plynu rozehnala protestní shromáždění, při němž stovky radikálních demonstrantů blokovaly několik ulic. Členové odborové organizace letiště v Riu drželi jednodenní stávku za zvýšení platů. Zaměstnanci dopravního podniku ve stejném městě se naopak rozhodli vyhlášenou stávku přerušit, aby nebyla ochromena doprava na stadion Itaquerao, dějiště úvodního zápasu. Od svých požadavků však neustoupili a stávka se prý může opakovat.
V souvislosti se zahájením mistrovství světa ve fotbale vydala skupina Anonymous komuniké, v němž upozorňuje brazilskou vládu, že už jí nezbývá čas na to, aby mohla napravit násilí páchané na demonstrantech, kteří nesouhlasí s pořádáním nákladného šampionátu: „Anonymous žádají, aby vláda Brazílie s okamžitou platností skoncovala s korupcí a zastavila užívání síly proti pokojným demonstrantům.“ Tiskové prohlášení končí slovy: „Je příliš pozdě, očekávejte nás.“
V Egyptě pokračují soudní procesy s odpůrci nového prezidenta Abdala Fattáha Sísího. Soud poslal na patnáct let do vězení Alá Abdala Fattáha za to, že demonstroval bez povolení a násilím se zmocnil policejní vysílačky. Jde o velmi tvrdý rozsudek nad prodemokratickým liberálním aktivistou, jenž se proslavil jako blogger a je považován za jednu z hlavních tváří Arabského jara v Egyptě.
Texaští republikáni na svém sjezdu ve Fort Worth odhlasovali duševní terapeutické léčení homosexuálů. V budoucnu podle nich nesmí žádný zákon, nařízení či jen předsudky bránit homosexuálům se léčit. Program texaských republikánů vyvolal protesty mnoha lidskoprávních organizací a také velké části americké lékařské komunity.
V sobotu 7. června vyvěsila skupina squatterských aktivistů transparenty na dlouhodobě opuštěný dům v Hálkově ulici v Praze 2. Zároveň byly na fasádu promítány animace a texty týkající se problematiky spekulací s realitami. Akce upozorňovala především na podezřelé praktiky spojené s italským podnikatelem Stefanem Camnasiem. Policejní těžkooděnci vnikli do domu bez vědomí majitele a vyvedli aktivisty ven. Na místě nebyl žádný policista ochoten poskytnout rozhovor médiím, naopak jeden z reportérů byl policií napaden. Tři aktivisté byli zadrženi.